باتری زانتیا

باتری زانتیا

نوع مناسب باتری زانتیا

خودرو زانتیا در سال 1993 توسط کمپانی سیتروئن ساخته و عرضه شد. تولید این خودرو تا سال 2002 در این کارخانه ادامه پیدا کرد و پس از آن سیتروئن C5 جایگزین این خودرو شد.

سیتروئن زانتیا به دلیل طراحی جذاب و کیفیت فنی بالا توانست به سرعت به یکی از پر فروش ترین خودرو های بازار اروپا تبدیل شود؛ به طوری که کمپانی سیتروئن در طول سال های تولید این خودرو 1200 میلیون واحد از این خودرو به فروش برساند. تولید سیتروئن زانتیا در ایران از سال 1380 آغاز و در سال 1389 خاتمه یافت. زانتیا توانست در بازار خودرو ایران به یک خودرو محبوب تبدیل شود که یکی از مهم ترین دلایل آن، موتور قدرتمند و شتاب و سرعت آن بود.

از ویژگی های منحصر به فرد زانتیا می توان به توانایی حرکت بر روی سه چرخ و قابلیت تنظیم ارتفاع اشاره کنیم که از این ویژگی ها به عنوان ابزار تبلیغاتی قدرتمند استفاده می شد.

12 26 85 77– 021

باتری فابریک این خودرو 66آمپر است اما در صورت استفاده از ابزار های برقی و یا صوتی میتوان از باتری 74آمپر هم بر روی این خودرو استفاده کرد.

باتری 66 آمپر سوزوکی ، باتری 74 آمپر وربیتال پریمیوم

خرید باتری زانتیا

وقتی ماشین زانتیا پس از مدتی، روشن نمیشود باتری ماشین خراب شده و باید تعویض شود. ابتدا برق دزدی ماشین را چک کنید، اگر برق پشت آمپر قطع شده و یا ضعیف است و ماشین روشن نمی شود ابتدا سرباتری ها را کنترل کنید اگر مشکلی نداشت باتری ماشین زانتیا را تعویض کنید. هنگامی که ماشین زانتیا خاموش است اگر لامپها کم نور شد و شیشه بالابرها به کندی عمل کرد باتری زانتیا خراب شده و باید تعویض شود.

اگر برق پشت آمپر هست ولی در زمان استارت زدن برق قطع میشود و از استارت صدای تق تق میشنوید باتری زانتیا خراب شده باید تعویض شود. سولفاته شدن زیاد سرباتری ها مخصوصا قطب منفی نشانه خراب شدن باتری زانتیا است.

هرچه ماشین در طی روز بیشتر کارکند و از همه مهمتر بیشتر استارت بزند عمر باتری کاهش خواهد یافت استفاده زیاد از کولر ماشین و سایر ادوات برقی طول عمر باتری زانتیا را کاهش خواهد داد.

هنگامی که ماشین زانتیا خاموش است هرگز ضبط و سیستم صوتی را روشن نکنید این کار باعث کاهش عمر باتری زانتیا می شود.

باتری سایر خودرو ها: باتری چری تیگو 7 ، باتری لندکروز

سرباتری های ماشین زانتیا را هرچند وقت یکبار به وسیله محلول آب و جوش شیرین تمیز کنید تا از سولفاته شدن قطب های باتری جلوگیری شود. اگر ماشین زانتیا به علت ضعیف شدن باتری روشن نمیشود برای روشن کردن ماشین فقط از روش باتری کمکی هم آمپر استفاده کنید.

اگر قصد روشن کردن ماشین برای مدت بیش از ده روز را دارید جهت جلوگیری از تخلیه باتری زانتیا میتوانید سرباتری منفی را از قطب باتری جدا کنید.

تعویض باتری زانتیا

باتری از اجزای اصلی ماشین به شمار می‌آید که وظیفه‌ی ذخیره انرژی الکتریکی و تامین نیازهای سیستم برقی را بر عهده دارد. این عضو با همکاری دینام نیروی لازم برای موتور را تولید می‌کند. باتری قلب ماشین است و باید به آن توجه ویژه‌ای داشت. شما می‌توانید انواع مختلف باتری را در گروه لوازم یدکی خودرو مشاهده کنید. در ادامه به انواع باتری‌ها و مشخصات آنها می‌پردازیم.

در صورت داشتن ابزار مورد نیاز و اعتماد به نفس برای کار بر روی خودرو ، تعویض باتری خودرو یک کار ساده است. قبل از شروع ، باید از لباس و دستکش محافظ استفاده کنید زیرا اسید باتری خورنده است و می تواند نشت کند. 

وقتی آماده شدید ، روی یک سطح صاف و مسطح پارک کنید و ترمز دستی را بچرخانید و سپس مراقب باشید که اتصالات مثبت و منفی را تشخیص دهید. ابتدا پایانخ منفی را بردارید و سپس قسمت مثبت را شل کنید. حالا گیره ها یا پیچ های محکم کننده باتری را در محل خود بردارید. سپس باتری را بردارید و مطمئن شوید که همیشه در حالت عمودی است. اکنون می توانید باتری جدید را در محل خود قرار دهید و مطمئن شوید که منفی و مثبت در جای مناسب قرار دارند.

گیره ها یا پیچ ها را محکم کنید تا باتری محکم شود و سپس مثبت را و سپس منفی را وصل کنید تا کامل شود.

باتری خودرو طول عمر مشخصی ندارد زیرا نحوه برخورد و نگهداری آن بر عمرباتری تأثیر می گذارد اما به عنوان یک قاعده کلی، یک باتری د ردو سال اول عمر خود در بهترین حالت خود خواهد بود و به پس از آن به تدریج قدرت آن کاهش می یابد.

قیمت باتری زانتیا

شماره تماس 📞 32 65 95 77 – 021

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 913 bytes written, possibly out of free disk space in /home3/sepaha35/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/utils/class.WpdiscuzCache.php on line 145
مقیمی
مقیمی
2 سال قبل

سلام وقت بخیر باطری ماشین زانتیا یه منو دیروز دزدیدن بردن من نمیدونم چه باتری روش نصب بوده فقط میدونم که پای کوتاه بود و از برند اوربیتال سیلور بود آمپرش رو یادم نیست الان نمی خوام حالا دقیقن همون باطری رو برام بفرستید میتوام تغییر بدم باتریمو اگر که گزینه مناسب تری برای ماشینم هستم اون رو برام پیشنهاد کنید ماشین برای سال ۸۵ هستش آپشن اضافه تری هم نداره که بخوام بگم زیاد از باتری استفاده میکنه معمولی هستش