باتری هیوندا I10

باتری هیوندا I10

نوع مناسب باتری هیوندا I10

هیوندا آی 10 یک خودرو شهری کوچک است که اولین نسل از آن در سال 2007 و در سال 2013 نسل دوم آن معرفی و عرضه شد که امروزه نیز نسل دوم این خودرو بر بروی خط تولید قرار دارد.

کمپانی کرمان خودرو در سال 1395 قرار دادی با هیوندا کره امضا کرد که به موجب آن موتاژ چند خودرو هیوندا در خط تولید کرمان خودرو قرار گرفت. هیوندا I10 و هیوندا I20 نخستین خودروهای مونتاژ شده کرمان خودرو بودند که در سال 95 پیش فروش و در سال 96  فروخته شد. هیوندا I10 با چندین نوع از موتور ها تولید می شد که نوع ایرانی آن از قدرتمنترین پیشرانه بهره مند بود. این موتور 1/2 لیتر حجم و دارای 4 سیلندر است که توانایی تولید 86 اسب بخار قدرت و 121 نیوتون متر گشتاور را دارد.

باتری فابریک شرکتی این خودرو 45 آمر با قالب L1 است که با نمونه های باتری 45 آمپر با قالب B24  از نظر ابعاد متفاوت است. باتری 50 آمپر با قالب L1 نیز برای این خودرو مناسب است. پیشنهاد ما به شما برای هیوندا I10 باتری 50آمپر اوربیتال پریمیوم، که از نظر تکنولوژی ساخت رقیب باتری های خارجی و از نظر خدمات پس از فروش سرآمد آن ها است می باشد.

تعویض باتری هیوندا I10

“اگر زودتر می دانستم” احتمالا این اولین جمله ایست که زمانی که شما متوجه مرگ باتری خود می شوید می گویید اما خوب است بدانید باتری های خودرویی در اکثر اوقات پیش از فرا رسیدن زمان مرگشان نشانه هایی از خود بروز می دهند که در صورت توجه به آن ها هیچگاه با مرگ باتری شوک زده نمی شویم.

معمول ترین این نشانه ها عبارتند از:

1) چرخش آهسته موتور: هنگامی که می خواهید خودرو را روشن کنید ، چرخاندن موتور کند است و شروع به کار بیشتر از حالت عادی طول می کشد.

2) چراغ موتور را بررسی کنید: چراغ چک موتور گاهی اوقات زمانی ظاهر می شود که قدرت باتری شما ضعیف باشد. چراغ های نشانگر سیستم – مانند موتور کنترل و چراغ های خنک کننده کم – می تواند به این معنی باشد که باتری شما مشکلی دارد. (این همچنین می تواند به این معنی باشد که شما نیاز به خنک کننده بیشتری دارید)

3) سطح مایع باتری پایین: باتری های خودرو معمولاً دارای قسمتی از بدنه هستند که شفاف هستند، بنابراین شما همیشه می توانید سطح مایعات باتری خود را زیر نظر داشته باشید. همچنین می توانید درصورت آب بندی نکردن درپوش قرمز و مشکی آن را باز کنید (اکثر باتری های مدرن خودرو اکنون این قطعات را به طور دائمی می بندند)

4) مورد ورم و نفخ باتری: اگر به نظر می رسد که باتری شما یک وعده غذایی بسیار زیاد خورده است، این می تواند نشان دهنده خرابی باتری باشد. شما می توانید گرمای بیش از حد را دلیلی بدانید که باعث متورم شدن محفظه باتری و کاهش عمر باتری شما شده است.

5) بوی بد و فاسد تخم مرغ : ممکن است متوجه بوی تند و فاسد تخم مرغ (بوی گوگرد) در اطراف باتری شوید. علت این اتفاق نشتی اسید باتری است که باعث خوردگی اطراف پایه ها (جایی که اتصالات کابل + و – در آن قرار دارد) می شود.

خرید باتری هیوندا I10

بسته به شرایط آب و هوایی و نوع مراقبت از باتری عمر باتری های خودرویی معمولا بین 3-2 سال است. در اینجا چند نکته وجود دارد که در زمان خرید باتری باید به آن توجه کرد:

1. اندازه باتری: باتری های خودرویی به اندازه های گروهی تقسیم می شوند که طول، عرض و ارتفاع باتری را نشان می دهد. اندازه باتری مناسب آن است که کاملاً در سینی باتری قرار می گیرد و باتری را ایمن می کند و از آسیب ناشی از ارتعاش جلوگیری می کند.

2. تاریخ باتری: تاریخ جدید بودن باتری با کدی روی باتری است نشان داده می شود که شما می توانید با تماس با شرکت سپاهان باتری اصفهان و خوتندن این سریال برای اپراتورها از جدید بودن تاریخ باتری اطمینان حاصل فرمایید.

3. ظرفیت ذخیره (آمپر): این به مدت زمانی گفته می شود که باتری می تواند بدون موتور و قبل از تخلیه با قدرت خودش کار کند. داشتن ظرفیت ذخیره بالا به خودرو در شرایط سخت مانند موتور غیرقابل انطباق ، خرابی دینام و روشن ماندن تصادفی چراغ ها کمک می کند.

4. قدرت مورد نیاز استارت زنی: این به تقویت کننده های خنک کننده سرد (CCA) اشاره دارد. CCA برای آب و هوای سرد کاربرد دارد و باتری هایی با CCA بالاتر توصیه می شود.

5. نوع و موقعیت پایانه ها: موقعیت پایانه مثبت بر روی قطبیت خودرو تأثیر می گذارد و در صورت تماس قطی مثبت با پوسته فلزی خودرو ، احتمال اتصال کوتاه شدن وجود دارد. بنابراین بررسی اینکه پایانه مثبت بسته به نوع ماشین در سمت راست یا چپ قرار دارد، بسیار مهم است.

شما با خرید باتری از امداد باتری کهن اصلا نیازی به داشتن این اطلاعات ندارید و تنها با ذکر نام و مدل خودرو خود کارشناسان فروش ما بهترین نوع باتری ها را به شما معرفی و عرضه می کنند.

قیمت باتری هیوندا I10

شماره تماس 📞 32 65 95 77 – 021