باتری تارا

باتری تارا

نوع مناسب باتری تارا

انواع باتری تارا : باتری اتمی و اسیدی تارا

تارا با توجه به ظاهر زیبا و جذاب خود توانسته است در ایران مشتریان  زیادی را جذب نماید. از جمله ویژگی‌هایی که افراد را برای خرید این خودرو مجاب می‌کند، شتاب بالا، قدرت مناسب موتور و مصرف سوخت پایین آن است. این خودرو مانند هر وسیله نقلیه دیگری از بخش‌های گوناگونی تشکیل شده است. یکی از مهم‌ترین بخش‌های این خودرو، باتری آن است.

باتری اولیه تارا 66 آمپر است. کارخانه ایرانخودرو با توجه به میزان مصرف برق این خودرو از باتری 66 آمپر برای آن استفاده کرده است. واضح است که در صورت نصب سیستم صوتی یا چراغ‌های ویژه در خودرو بهتر است از باتری با آمپراژ بالاتر بهره ببرید.

12 26 85 77– 021

باطری تارا را بر حسب نوع آن (اسیدی یا اتمی) و آمپراژ آن دسته بندی می‌کنند. باطری اولیه تارا هنگام تحویل خودرو توسط خریدار از نوع اسیدی ۱۲ولت می‌باشد. ظرفیت این باطری 66 آمپر و تولید کارخانه صبا باتری می‌باشد. البته شما می‌توانید از باتری‌های دیگری نیز برای ماشین خود استفاده کنید. باتری اتمی نوع دیگر باطری مصرفی خودرو تارا می‌باشد.

باتری 66 آمپر سوزوکی ، باتری 66 آمپر اوربیتال پریمیوم

باطری اسیدی نیاز به چک کردن دوره‌ای دارد. اما دارندگان باطری اتمی نیازی به بررسی دوره‌ای باتری خودرو تارا خود نخواهند داشت. به علت داشتن چراغ مخصوص کنترل میزان الکترولیت باطری اتمی به راحتی انجام می‌پذیرد همین مورد باعث شده دارندگان خودرو تارا پس از آنکه باطری اولیه خودرو آنها تخریب می‌شود آن را با نوع اتمی تعویض می‌کنند. بررسی‌ها و تجارب نشان داده که باتری اتمی نسبت به نوع اسیدی آن عمر بیشتری می‌کند.

12 26 85 77– 021

عمر باتری تارا :

باتری تارا در قسمت جلوی ماشین و در داخل کاپوت ان قرار دارد. این باتری در ابعاد 28*18*18 می‌باشد.  طول عمر باتری تارا تا حد زیادی به نوع آن و کارکرد مصرف کننده بستگی دارد. بررسی‌های تجربی نشان داده است به طور معمول طول عمر مفید باطری تارا حدود ۲ تا ۳ است.

اغلب بعد از چند سال کیفیت عملکرد باتری خودرو تارا شما کاهش خواهد یافت. به طور مثال شیشه بالابر در زمان خاموش بودن ماشین به درستی عمل نمی‌کند یا کیفیت و قدرت نور چراغ‌های خودرو تارا شما کمتر خواهد شد. اگر در زمان استارت زدن، برق پشت آمپر قطع شده و ماشین روشن نمی‌شود، بهتر است هرچه سریع‌تر باتری تارا خود را عوض کنید.


خرید باتری تارا

ملاک های خرید باتری تارا برای هر شخص می‌تواند متفاوت باشد. این مورد بستگی به نوع توقع و موارد استفاده شما از خودرو دارد. صورتیکه از برق خودرو تارا خود به طور معمول استفاده می‌کنید باتری آمپر 66می‌تواند برای شما انتخاب مناسبی باشد.

اما مطابق با مطلبی که در ابتدای همین صفحه به ان اشاره شد و مشاهدات تجربی، در صورت استفاده از آپشن‌های خاص در خودرو تارا خود که باتری آن را بیش از حد معمول درگیر می‌کند، باید آمپر باتری خود را بالاتر ببرید. به طور معمول باتری 66 آمپر اتمی می‌تواند برای خودرو تارا بسیار مناسب باشد.

باتری سایر خودرو ها: باتری پروتون جنتو

12 26 85 77– 021

آمپر بالاتر باتری تارا باعث می‌شود در زمان استفاده بیش از حد معمول، باطری شما آسیب نبیند. عمر بیشتر و کیفیت مناسب مهم‌ترین ویژگی‌های باطری ۵۵ و ۶۰ آمپر اتمی برای خودرو تارا می‌باشد. باتری اسیدی به طور تدریجی تخریب می‌شود و باطری اتمی به صورت ناگهانی از کار می‌افتد.


تعویض باتری تارا

خرید باتری تارا و نصب آن دو مقوله وابسته به یکدیگر هستند. دارندگان خودرو  تارا بعد از خرید باتری نیاز به متخصص برق خودرو برای تعویض و نصب آن دارند. اگر شما خرید خود را از امداد باتری کهن  انچام دهید از خدمات تعویض و نصب آن نیز بهره مند خواهید شد. نصب و تعویض باطری تارا به دو روش امکان پذیر است.

اگر خرید خود را به صورت حضوری انجام دهید در همان محل توسط متخصصین ما باتری خودرو شما تعویض خواهد شد. در روش غیر حضوری نیز می‌توانید درخواست کنید تا متخصصین ما به محل شما اعزام شوند و باتری ماشین تارا شما را تعویض کنند.

12 26 85 77– 021

پس شما در هر صورت دغدغه‌ای بابت نصب و تعویض باتری تارا خود نخواهید داشت. ضمنا قبل از خرید، متخصص برق خودرو تست سلامت باتری را برای شما انجام خواهد داد. در صورتی که نیاز به تعویض باتری نباشد، این به موضوع به شما اطلاع داده خواهد شد تا از صرف هزینه اضافی برای شما جلوگیری شود.


قیمت باتری تارا

قیمت باتری تارا به عوامل مختلفی بستگی دارد. این موارد باعث شده است که باتری خودرو تارا با قیمت‌های متفاوتی در بازار وجود داشته باشد. مالکان خودرو تارا در زمان تعویض یا خرید باتری برای خودرو خود با سردرگمی مواجه می‌شوند. یکی از مهم‌ترین مسائلی که مالکان خودرو تارا با آن روبه رو هستند تفاوت قیمت باتری‌های مختلف این خودرو است.

بعضی از تعمیرکاران با توجه به این که باتری فابریک تارا 66 آمپر و با اینکه 74 آمپر هم مناسب این خودرو است پیشنهاد می کنند موقع تعویض باتری از همان 66 آمپر استفاده شود زیرا با افزایش آمپر باتری قیمت آن هم افزایش می یابد؛ مگر اینکه خودرو شما دارای سیستم صوتی سنگین و یا لامپ های به خصوص باشد.

12 26 85 77– 021

امروزه خرید باتری تارا با روش‌های گوناگونی امکان‌پذیر است. عده‌ای روش حضوری را برای خرید باتری می‌پسندند. در این روش فرد با مراجعه به مرکز فروش می‌تواند با مشاوره از متخصص برق خودرو، باتری موردنظر را برای خودرو تارا خود خریداری کند. شما می‌توانید برای خرید حضوری از امداد باتری کهن به آدرس فروشگاه ما مراجعه کنید. شما می‌توانید ضمن دریافت مشاوره رایگان، باتری مناسب تارا را خریداری کنید.

روش دیگر خرید باتری تارا به صورت غیرحضوری است. البته قبل از خرید اینترنتی حتما توجه داشته باشید که از مرکز و سایت معتبری خرید خود را انجام دهید.

ارسال باتری تارا به تمام نقاط شهر تهران مانند سعادت آباد، پاسداران،ونک و … به صورت رایگان انجام می شود.

همکاران ما در امداد باتری کهن از خرید غیرحضوری نیز پشتیبانی می‌کنند. در این روش شما می‌توانید با یک تماس یا مراجعه به صفحه فروشگاه امداد باتری کهن خرید خود را انجام دهید. امداد باتری کهن به شما تضمین می‌دهد انواع باطری تارا را با بالاترین کیفیت و ارزان ترین قیمت در اختیار شما قرار دهد.

 

سوالات متداول:

سولفاته زدن باتری تارا

سولفاته زدن باتری تارا چیست؟

هنگامی که الکترولیت شروع به تجزیه شدن می کند، سولفاته شدن در باتری های سرب اسید اتفاق می افتد. با تجزیه اسید سولفوریک (الکترولیت)، یون های گوگرد تبدیل به کریستال های آزاد می شوند. این کریستال های یون گوگرد سپس به صفحات سربی باتری می چسبند و در نتیجه کریستال های سولفات سرب را تشکیل می دهند. با گذشت زمان کریستال ها بزرگ می شوند و سخت می شوند و صفحات سربی را به طور کامل می پوشانند. این پوشش باعث کاهش کارایی کلی و قابلیت ذخیره انرژی باتری می شود. در صورت عدم درمان، فرآیند سولفاته کردن فقط وضعیت را بدتر می کند و کاربر باتری خود را از دست می دهد.

سولفاته ها بلور هایی هستند که دارای منافذ زیادی هستند و غبار و خاک را به خود جذب می کنند و باعث ایجاد مقاومت در سرباتری های باتری تارا می شود که در نتیجه این اتفاق، باتری توسط دینام به خوبی شارژ نمی شود.

12 26 85 77– 021

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
guest
3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 913 bytes written, possibly out of free disk space in /home3/sepaha35/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/utils/class.WpdiscuzCache.php on line 145

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 6097 bytes written, possibly out of free disk space in /home3/sepaha35/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/utils/class.WpdiscuzCache.php on line 145

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 899 bytes written, possibly out of free disk space in /home3/sepaha35/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/utils/class.WpdiscuzCache.php on line 145
باران
باران
2 سال قبل

سلام وقت بخیر من یه ماشین تارا دارم چند روز پیش کولر ماشینم سوخت رفتم برای تعمیرکولر تعمیر کار به من گفت که باتری که رو ماشینت نصب کردی آمپرش خیلی بالاست برای همین کولر سوخته خیلی تعجب کردم چون زمانی که خواستم باتری رو بخرم به من گفتند که باتری ۷۴ آمپر برای ماشین مناسب با توجه به اینکه من رو ماشینم سیستم هم دارم این اتفاق افتاد و ایشان به من این حرف را زدند می خوام بدونم که آیا این ربطی به هم داره یا اینکه ایشان برای اینکه هزینه باطری نو رو هم از من بگیره این حرف‌ها زده من هنوز باتری رو تعویض نکردم و فقط قطعات کولر رو کردم ممنون میشم راهنمایی کنید

راد
راد
2 سال قبل

من یه ماشین تارا دارم که موعد تعویض باتری شر رسیده همسایه ما پرشیا داره که بهم گفت من باتری ماشین خودم رو تازه عوض کردم و یه باطری در حد نو دارم که اگه بخوای میدم به تو چون که امتحان کردیم دیدیم که باتری به جای باتری ماشین من میخورد اما ترسیدم گفتم شاید از لحاظ آمپری ماشین‌ون با ماشین من فرق داشته باشه و دینام من آسیب ببینه راستش الان یکم تهیه باتر اینو برام سخته چون که هزینه خیلی زیاد میشه می خوام بدونم آیا ممکن هستش که من از باتری همسایه استفاده کنم فعلا تا زمانی که یه باطری نو بخرم آیا همین که ابعاد باتری به ابعاد جای باتری ماشین من میخوره کفایت میکنه یا نه حتما باید از لحاظ آمپری هم به هم نزدیک باشند من نمیدونم باتری که روی ماشین ایشون هست چند آمپر هستش خودشون هم حضور صحنه ندارد اما از لحاظ ابعادی به ماشین من میخوره ممنون میشم که راهنمایی کنید