باتری هیوندا اکسنت

باتری هیوندا اکسنت

نوع مناسب باتری هیوندا اکسنت

موتور 1.6 لیتری چهار سیلندر 2021 اکسنت به شما 120 اسب بخار قدرت و 113 پوند فوت گشتاور می دهد-این قدرت زیادی برای رانندگی روزمره و عبور از آزادراه ها دارد. سیستم تعلیق پیچیده این خودرو، ناهمواری های موجود در جاده را جذب می کند و سواری راحتی را برای شما و مسافران به ارمغان می آورد. این خودرو دارای ترمزهای دقیق دیسکی است و پیچ ها را به خوبی کنترل می کند و در کل یک رانندگی دلپذیر و ایمن را ایجاد می کند. اگر هنوز از سرگرمی و تعویض شیفت لذت می برید، تریم پایه Accent SE با گیربکس شش سرعته دستی ارائه می شود. گیربکس اتوماتیک متغیر پیوسته با کمک شروع به حرکت در سراشیبی در سایر تریم ها استاندارد است.

نوع مناسب باتری هیوندا اکسنت : باتری فابریک ماشین هیوندا اکسنت در مدل های مختلف متفاوت است. باتری فابریک ماشین هیوندا اکسنت معمولی، باتری 50 آمپر پایه کوتاه در قالب L1 است وباتری فابریک ناشین هیوندا اکسنت در رنگ BLUE، باتری 60 آمپر پایه کوتاه در قالب L2 است. بنابرااین به هنگام خرید باتری هیوندا اکسنت خود، توجه زیادی به مشخصات خودرو و باتری داشته باشید.

کارخانه سپاهان باتری با تولید باتری هیوندا اکسنت در برند های متفاوت، طیف وسیعی از باتری ها را در اختیارتان قرار داده است تا بتوانید به راحتی، باتری دلخواه خود را انتخاب کنید.

تعویض باتری هیوندا اکسنت

وقتی خودروی شما روشن نمی شود، اغلب یک باتری ضعیف یا خراب شده مقصر است. متأسفانه اکثر مالکان خودرو تا زمانی که باتری آن خراب نشود، آن را بررسی نمی کنند. به عنوان نگهداری پیشگیرانه، بهترین روش پیشنهادی این است که به طور مرتب، حداقل دو بار در سال، آزمایش ولتاژ باتری خودرو را با استفاده از مولتی متر انجام دهید.

مولتی متر یک ابزار اندازه گیری الکترونیکی است که برای اندازه گیری ولتاژ، آمپر و مقاومت از منبع الکتریکی استفاده می شود. رایج ترین کاربرد خودرو برای مولتی متر، آزمایش قدرت باتری خودرو است. در صورت استفاده صحیح، اطلاعات ولتاژ را با دقت بالایی در بازخوانی دیجیتال ارائه می دهد. درک داده های ارائه شده در تعیین اینکه آیا باتری قوی و سالم است یا باید تعویض شود بسیار حیاتی است.

باتری را آماده کنید:
اولین قدم این است که باتری خودرو را پیدا کنید (به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید) و تعیین کنید که آیا در پایانه های مثبت و منفی آلودگی یا خوردگی وجود دارد یا خیر. ترمینال مثبت معمولاً از جلد قرمز و علامت “بعلاوه” استفاده می کند، در حالی که پایانه منفی دارای جلد مشکی و علامت “منفی” است. از آنجا که تجمع خورنده می تواند مولتی متر را از قرائت دقیق ولتاژ باز دارد ، باید با استفاده از کاغذ سنباده ریز خرد شود. برای جلوگیری از قرار گرفتن پوست در معرض مواد شیمیایی مضر و اسید باتری، باید از دستکش استفاده شود. هنگامی که پایانه ها تمیز می شوند، به عنوان نقاط اتصال پروب های مولتی متر عمل می کنند.

تنظیم مولتی متر:
مولتی متر به دلیل تنظیمات اندازه گیری مختلف ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما عملکرد کلی آن نسبتاً ساده است. برای آزمایش خروجی الکتریکی از باتری خودرو، شماره گیر مولتی متر باید به تنظیم “20 ولت” تبدیل شود. اما قبل از استفاده از مولتی متر، تمام میزان شارژ سطحی باتری باید حذف شود تا خوانایی دقیق امکان پذیر باشد. برای انجام این کار، چراغ های جلو باید حدود دو دقیقه روشن شوند، سپس خاموش شوند.

اندازه گیری و تحلیل کنید:
برای اندازه گیری بار باتری ، مولتی متر دارای دو پروب است: قرمز و سیاه. کاوشگر قرمز برای تماس با ترمینال مثبت و پروب سیاه برای تماس با ترمینال منفی است.

هنگامی که پروب ها در حالی که ماشین خاموش است و باتری در حال استراحت است به پایانه ها برخورد می کند، صفحه نمایش مولتی متر باید میزان 12.2 تا 12.6 ولت (شارژ کامل) را نشان دهد. این محدوده ولتاژ به این معنی است که باتری برای راه اندازی خودرو در شرایط خوبی قرار دارد. اگر میزان اندازه گیری کمتر از 12.2 ولت باشد، ولتاژ استراحت باتری ضعیف است ، به این معنی که به احتمال زیاد نیاز به شارژ یا تعویض دارد.

هنگامی که ولتاژ استراحت مشخص شد، زمان آن رسیده است که یک چرخه میل لنگ را بخوانید. این لحظه ای است که خودرو روشن می شود و باتری به دلیل انرژی بیشتر مورد نیاز برای راه اندازی موتور استارت، بیشترین کشش را دارد. برای به دست آوردن این خواندن، شخص دوم برای شروع احتراق مورد نیاز است. به محض روشن شدن ماشین ، قرائت ولتاژ برای یک لحظه سریع کاهش می یابد، اما نباید از 10 ولت پایین بیاید. اگر به کمتر از 10 ولت برسد، به این معنی است که باتری قدرت گردش کافی ندارد و مستعد خرابی است. مجدداً، در این حالت، شارژ یا تعویض باتری ممکن است لازم باشد. بلافاصله پس از چرخه میل لنگ، خودرو شروع به کار می کند و از باتری به طور مداوم استفاده می کند. با روشن بودن موتور، درجه مولتی متر باید در محدوده 14 تا 14.5 ولت باقی بماند. پایین آمدن زیر 14 به این معنی است که یا باتری برای عملکرد پایدار خودرو ضعیف و غیرقابل اعتماد است یا دینام خراب است. وظیفه دینام تولید انرژی برای تغذیه سیستم الکتریکی و شارژ باتری در حین کار خودرو است.

خرید باتری هیوندا اکسنت

برای خرید باتری هیوندا اکسنت خود به موارد زیر توجه کنید:

  1. گارانتی باتری
  2. سطح کیفیت باتری
  3. نوع باتری
  4. برند باتری
  5. خدمات پس از فروش باتری
  6. ابعاد و قالب باتری

برای اینکه بتوانید بهترین باتری را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید که دارای سطح کیفیت بالا و گارانتی معتبر باشه، حتما از نمایندگی های معتبر اقدام به خرید باتری کنید.

ما به عنوان برترین نمایندگی کارخانه سپاهان باتری، باتری خودرو شما را با بهترین خدمات، مانند ارسال و نصب رایگان به شما تحویل می دهیم.

قیمت مناسب باتری اکسنت

قیمت باتری اکسنت

 

شماره تماس 📞 32 65 95 77 – 021