باتری MVM X22

باتری MVM X22

نوع مناسب باتری ام وی ام MVM X22

خودرو ام وی ام ایکس ۲۲ (تیگو ۲)، یکی از خودروهای چینی موجود در بازار ایران است که توسط مدیران خودرو به فروش می رسد و مشخصات فنی، امکانات رفاهی، تجهیزات ایمنی، طراحی داخل و بدنه، مصرف سوخت، سرعت، محاسن، معایب، شرایط فروش ام وی ام ایکس ۲۲ باعث نظرات متفاوت مصرف کنندگان شد.

در نمایشگاه اتومبیل پکن در سال ۲۰۱۶، چری تیگو ۲(MVM X22) که یک کراس‌اوور کوچک شهری است به معرض دید عموم درآمد و در همان سال نیز در کشور چین عرضه شد. این کراس‌اوور جمع‌وجور تک دیفرانسیل که بر روی پلتفرم ام وی ام ۳۱۵ شکل گرفته است، در سال ۱۳۹۵ توسط شرکت مدیران خودرو که تنها نماینده محصولات شرکت چری در ایران است با نام MVM X۲۲ مهمان جاده‌های کشورمان شد و توانست دل مشتریان ایرانی را به‌دست آورد. ایکس ۲۲ در زمان ورود خود به بازار توانست فروش خوبی را تجربه کند. این خودرو در دو نمونه دنده دستی و اتوماتیک و در شش تیپ به بازار عرضه می‌شود. مشخصات فنی در هر شش تیپ یکسان است و فقط در بخش ایمنی و امکانات تفاوت‌هایی دیده می‌شود.

مناسب ترین باتری برای MVM X22 باتری 60 آمپر با قالب L2 می باشد. خوب است بدانید فضای در نظر گرفته شده برای تعبیه باتری در این خودرو به گونه ای است که باتری با ابعاد بزرگ تر و یا آمپر بالاتر در این خودرو قابل نصب نیست.

برای ام وی ام ایکس22 دو نوع کلی باتری وجود دارد: 1) باتری سیلد اسید 2) باتری اسیدی

باتری های سیلد اسیدی که به باتری های بدون نیاز به نگهداری نیز معروف هستند به گونه ای طراحی شده اند که از عمر مفید بیش تری برخوردار هستند و از دیگر خصائص مثبت این نوع باتری ها می توان به نشانگر آن ها اشاره کرد که با توجه به آن می توان از نزدیک شدن پایان عمر باتری با خبر شد.

برخلاف باتری های سیلد اسیدی، باتری های اسیدی به نگهداری و چک کردن مداوم نیاز دارند که این امر امروزه با توجه به مشغله فکری و کاری انسان ها تفریبا غیر ممکن است؛ از طرف دیگر این نوع از باتری ها فاقد هیچگونه نشانگر هستند و متاسفانه به یکباره از بین می روند.

تعویض باتری ام وی ام MVM X22

باتری ماشین باید حدود سه سال دوام بیاورد اما مانند بیشتر قطعات خودرو این هم بستگی به نحوه برخورد شما با آن دارد. چرخه های متعدد تخلیه/شارژ و استفاده از وسایل الکترونیکی در خودرو عمر آن را کوتاه می کند در حالی که روشن شدن موتور سریعترین مسیر برای خالی شدن باتری است.
برای جلوگیری از کابوس دشارژ شدن باتری ، همیشه پس از اتمام رانندگی چراغهای جلو و چراغ های داخلی را خاموش کنید. به یاد داشته باشید که گذاشتن وسایل الکترونیکی مانند GPS و می تواند باتری را خالی کند.

موتورهای خودرو برای راه اندازی نیاز به قدرت میل لنگ دارند. قدرت مورد نیاز به عوامل زیادی مانند نوع موتور ، اندازه و درجه حرارت بستگی دارد. به طور معمول ، با کاهش دما ، نیروی بیشتری برای راه اندازی موتور مورد نیاز است. آمپر خنک کننده سرد (CCA) درجه ای است که قدرت خم شدن باتری را اندازه گیری می کند. این به تعداد آمپرهایی گفته می شود که یک باتری 12 ولت می تواند در دمای 0 درجه فارنهایت به مدت 30 ثانیه و در عین حال ولتاژ حداقل 7.2 ولت را حفظ کند. به عنوان مثال ، یک باتری 12 ولت با درجه 600 CCA به این معنی است که در 0 درجه فارنهایت ، باتری 600 آمپر را به مدت 30 ثانیه بدون افت از 7.2 ولت تامین می کند.

خرید باتری MVM X22

دمای محیط تأثیر قابل توجهی بر عمر و عملکرد باتری دارد. اکثر باتری های خودرو از یک محلول الکترولیت مایع برای نگه داشتن شارژ استفاده می کنند که تحت تأثیر هوای گرم یا سرد قرار می گیرد. در حالی که برای یخ زدن باتری به دمای بسیار پایین نیاز است، سرما توانایی محلول در انتقال کامل قدرت را کاهش می دهد به همین دلیل راه اندازی ماشین در زمستان دشوار است. این تصور غلط وجود دارد که خرید باتری با درجه CCA (آمپر خنک کننده سرد) این مشکل را برطرف می کند.

از طرف دیگر، هوای گرم می تواند باعث تبخیر محلول باتری شده و توانایی آن را برای نگهداری شارژ محدود کند. اگر این اتفاق بیفتد ممکن است متوجه بوی تخم مرغ فاسد شده از محلول شوید.

شرکت امداد باتری کهن در کلیه فصول سال و تمامی ایام هفته آمده خدمت رسانی به هموطنانی است که به دلیل دشارژ شدن باتری خود دیگر قادر به ادامه مسیر خود نیستند. اگر در این شرایط قرار گرفتید اولین کاری که می توانید بکنید تماس با شرکت امداد باتری کهن است. کارشناسان نصب ما 2-1 ساعت پس از ثبت سفارش شما در محل شده و اقدام به تعویض باتری خودرو شما خواهند کرد.

قیمت باتری MVM X22

شماره تماس 📞 32 65 95 77 – 021