باتری جک J3 توجوی

باتری جک J3 توجوی

نوع مناسب باتری جک J3 توجوی

ظاهر J3 EV مانند J3 (Tojoy) است، ابعاد 4155 * 1650 * 1445 میلی متر است، پایه چرخ ها 2400 میلی متر است، J3 EV پایه توسعه یافته بر روی پلت فرم J3 است، کیفیت فقط 1200 کیلوگرم است. سرعت جرم J3 EV 95 کیلومتر در ساعت است، از 0 تا 50 کیلومتر در ساعت فقط به 6 ثانیه زمان نیاز دارد، قابلیت کروز می تواند با سرعت یکنواخت 60 کیلومتر در ساعت به 150 کیلومتر برسد،

خرید باتری جک J3

مرحله 1. شارژ سطحی را از باتری خارج کنید
برای انجام این کار، چراغ های جلو را حدود دو دقیقه روشن کنید. ماشین را روشن نکنید، فقط چراغ های جلو را روشن کنید. ما این کار را انجام می دهیم زیرا باید ولتاژ در حال استراحت باتری را آزمایش کنیم. در غیر این صورت، می توانید یک قرائت اشتباه دریافت کنید زیرا ممکن است باتری همچنان از دینام شارژ داشته باشد.

مرحله 2. یک بازرسی سریع بصری انجام دهید
در حالی که چراغ‌های جلو را روشن می‌کنید، می‌توانید جلو بروید و باتری را یک بازرسی بصری سریع انجام دهید. شما می خواهید مراقب هرگونه ایجاد خوردگی باشید .

معمولاً شبیه یک پوسته سفید یا زرد است که در اطراف پایانه باتری ایجاد می شود. خوردگی حتی ممکن است توضیح دهد که چرا شما در وهله اول مشکل باتری دارید.

اگر مقداری خوردگی دیدید، می توانید آن را با محلول تمیزکننده باتری مانند جوش شیرین و آب یا مقداری کاغذ سنباده خوب پاک کنید. برای دستورالعمل‌هایی در مورد چگونگی حذف ایمن خوردگی از باتری، این راهنما را بخوانید .

وقتی آنجا هستید، دوبار بررسی کنید که هر کابل باتری به درستی بسته شده باشد.

اگر همه چیز خوب به نظر می رسد، به مرحله بعدی بروید.

مرحله 3. مولتی متر خود را تنظیم کنید
اکنون که باتری را آماده کرده اید، می توانید شروع به تنظیم مولتی متر دیجیتال خود برای آزمایش ولتاژ باتری خود کنید.

برای انجام این کار، آن را روی حدود 20 ولت ولتاژ DC تنظیم کنید . تنظیم آن روی 20 ولت ضروری نیست. نکته مهم این است که ولتاژ آن بالای 15 ولت است ، بنابراین شما خوانش صحیح را دریافت می کنید. می توانید جلو بروید و چراغ های جلو را خاموش کنید.

مرحله 4. مولتی متر را وصل کنید
پروب های روی مولتی متر دیجیتال را به نقاط مربوطه روی باتری لمس کنید .

ابتدا نقطه منفی (سیاه) روی مولتی متر را به قطب منفی باتری وصل کنید. سپس نقطه مثبت (قرمز) روی مولتی متر را به قطب مثبت باتری وصل کنید.

مرحله 5. صفحه نمایش مولتی متر را بررسی کنید
هنگامی که به یک باتری کاملاً شارژ شده متصل می‌شوید، مولتی‌متر ولتاژ باتری شما را بین 12.5 تا 12.6 ولت نشان می‌دهد، اگر همه چیز همانطور که باید کار کند.

به یاد داشته باشید، دمای بیرون و نوع باتری شما بر ولتاژ باتری تأثیر می گذارد.

مثلا:

برای یک باتری اسید سرب استاندارد در حدود 80 ℉ (27 درجه سانتیگراد)، یک باتری خوب که کاملاً شارژ شده باشد در محدوده 12.2 تا 12.6 ولت خواهد بود. در حالی که یک باتری AGM کاملا شارژ شده دارای ولتاژ مدار باز حدود 12.8 ولت تا 12.9 ولت خواهد بود.
در دمای 30℉ (-1℃)، ولتاژ باتری حدود 12.58 ولت و 12.51 ولت خواهد بود.
در 0℉ (-17℃)، اگر باتری خوبی داشته باشید، میزان ولتاژ شما کمی کمتر می شود.
برای مرجع، یک باتری اسید سرب که حدود 75 درصد شارژ است، ولتاژی در حدود 12.45 ولت دارد. هر چیزی کمتر از 12 ولت نشان می دهد که مشکلی در باتری شما وجود دارد و احتمالاً ماشین شما را روشن نمی کند.

اگر مولتی متر ولتاژ باتری را بین 12.3 تا 12.5 ولت نشان دهد، می تواند از شارژ استفاده کند. اگر اصلاً استارت نمی خورد، می توانید با یک جفت کابل جامپر ماشین خود را از ماشین شخص دیگری استارت بزنید. هنگامی که وسیله نقلیه شما کار می کند، دینام می تواند باتری شما را شارژ کند. از طرف دیگر، شارژر باتری نیز کار خواهد کرد.

هر چیزی کمتر از 12.2 ولت نشان می دهد که ولتاژ استراحت باتری ضعیف است و شما نیاز به تعویض دارید.

مرحله 6. ماشین خود را روشن کنید
از شخص دیگری بخواهید در حالی که مولتی متر دیجیتال هنوز وصل است ماشین را روشن کند.

قرائت ولتاژ باید تغییر کند، اما افت ولتاژ نباید کمتر از 10 ولت باشد . اگر این کار را می کند، باتری شما ولتاژ مناسبی برای تامین انرژی ماشین شما تولید نمی کند.

اگر افت ولتاژ زیادی دارید، بهترین گزینه سازماندهی یک باتری جدید است.

با این حال، اگر قرائت‌ها در حدود 12.6 ولت هستند، باید باتری خوبی داشته باشید و چیزی مانند دینام بد ممکن است باعث این مشکل شود.

 

تعویض باتری جک J3 توجوی

به .

قیمت باتری جک J3

شماره تماس 📞 32 65 95 77 – 021

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
مصطفوی
مصطفوی
4 ماه قبل

من یه ماشین جک j ۳ دارم که باطری ماشینم نمیدونم که خوابیده یا فرسوده شده راستش تشخیص این دوتا برام مشکله چونکه اطلاعاتی در زمینه ی باطری ماشین ندارم متاسفانه خواستم درخواست کنم اگر ممکنه کارشناسان محترم تون تشریف بیارند و تست کنند باتری رو که ببینند دشارژ شده یا اینکه فرسوده شده و نیاز به تعویض داره من باطری ماشینم را آخرین بار سه سال پیش عوض کردند باطری کره رو ماشینم انداختم و فروشنده به من گفت که چهار سال حداقل این باطری باید روی ماشین کار کنه با توجه به اینکه من ماشینم رو فقط آخر هفته ها از پارکینگ خارج می کنم